Kompletní přehled boxerskými potřebami

Co vás napadne, když se řekne box? Ano, boxerské rukavice.

1. Boxerské rukavice

Boxerských rukavic je na trhu obrovský výběr. Klasické boxerské rukavice jsou z kůže, levnější jsou ze syntetiky. Kožené rukavice vás budou stát od 500 korun výše, ale počítejte raději asi s dvojnásobnou částkou. 

Kromě rukavic na box můžete koupit i MMA rukavice, pytlové rukavice a pak vybírat podle velikosti. Předepsaná soutěžní velikost je 10oz (uncí), pro tréninky se používají většinou větší rukavice (až 20oz), pro děti a ženy jsou v nabídce i menší - 6-8oz.
Ještě zpátky k typům - vybrat můžete mezi rukavicemi na klasický box, thai box, kickbox, ale také na různé formy MMA

Ty nejdražší rukavice jsou ušity ručně z pravé kůže. 

2. Boxerské lapy

Boxerské lapy nesmí chybět v žádném tréninku, při kterém se cvičí rychlost a reakce se sparring partnerem. Určené jsou pro údery rukou i nohou. Používá je většinou trenér pro tlumení úderů. Jednoduše se nasadí na ruce a vykrývají se jimi boxerské výpady.

Liší se opět dle rozměrů, použitého materiálu, obvykle stojí do tisíce korun.

3. Boxovací pytle

Další tréninkovou pomůckou jsou boxovací pytle. Těch je hned několik druhů a dále se liší podle použitého materiálu, ceny a rozměrů. Mezi základní tipy patří závěsné boxovací pytle do stropních držáků, boxovací trenažéry a boxovací hrušky. Pro samostatný trénink jsou nezbytné.

4. Boxerské chrániče

Box je fyzicky náročný sport a může být i nebezpečný. Proto je třeba se pořádně chránit. Základem jsou chrániče zubů, dále se používají chrániče hlavy, hrudníku, holení pro kick box, nebo karate chrániče. 

Samostatnou skupinou jsou pak boxerské bandáže, kterými se omotávají klouby na prstech. Díky nim rukavice lépe drží a bandáž také chrání klouby namáhaných ruk.