Průvodce výběrem
boxerských potřeb


Boxerské potřeby  >  Novinky  >  Nejslavnější čeští boxeři historie

Nejslavnější čeští boxeři historie

Chcete se inspirovat ve své boxerské kariéře? Kteří čeští boxeři se prosadili na mistrovstvích světa, nebo olympiádách? Kteří uspěli v profi ringu?

Prvním českým profesionálním mistrem světa se stal v roce 2012 Lukáš Konečný. Šampionem organizace WBO v lehké střední váze se stal 5. dubna 2012 v brněnské hale Vodová, když porazil v 7. kole k.o. Francouze Salima Larbiho. 

Kariéru poté ukončil 19. dubna 2014, kdy se jako první český boxer představil v souboji o titul mistra světa WBO ve střední váze na americké půdě. V posledním zápase prohrál na body s domácím borcem Peterem Quillinem. Profi kariéru ukončil s bilancí 50 výher a 5 porážek. V profi ringu získal celkem 5 různých pásů pro vítěze.

Ještě předtím stihl Lukáš Konečný získat dvě bronzové medaile v amatérském ringu, kde jej napodobil stejnou barvou kovu další skvělý český boxer Rudolf Kraj.

Mimochodem nejlepším amatérským boxerem všech dob na mistrovstvích světa je legendární Kubánec Félix Savón, který se stal šestkrát mistrem světa. A Kuba je se 128 medailem zdaleka nejúspěšnější zemí.

Čeští olympijští medailisté

Ale teď do historie. Mnohem více se českým, nebo československým boxerům dařilo na olympijských hrách, na kterých má box velmi dlouhou historii (zařazen již roku 1904 v St. Louis v USA). 

Prvním medailistou byl již zapomenutý Jan Heřmánek, který získal stříbro v roce 1928. Na další medaili čekalo Československo až do roku 1948, kdy se stal olympijským vítězem Július Torma. Hned na další olympiádě ho napodobil Ján Zachara a "zlatý hattrick" dokonal v roce 1960 v Římě Bohumil Němeček. Na stejné olympiádě získal bronz Josef Němec a o 20 let později přidal další bronz Ján Franek.

Posledním českým olympijským medailistou byl v roce 2000 v Sydney stříbrný Rudolf Kraj. 

 

Sdílejte článek

Zveřejněno:


Novinky

Boxerské legendy - Muhammad Ali

Dnes se podíváme na nejslavnějšího boxera novodobé historie, ta kterého je považován nedávno zesnulý Muhammad Ali.

26. 7. 2016

Jak se chránit při boxu

Box je tvrdý sport a tělo při něm trpí, ať už jde o zápas, nebo i trénink. Jak se chránit a předejít zraněním?

19. 6. 2016

Kompletní přehled boxerskými potřebami

Co vše potřebujete k boxování? Kromě nezbytného nadšení, vůle a odolnosti vydržet náročný trénink, jsou to i boxerské potřeby. Pojďme si je projít.

19. 5. 2016

Nejslavnější čeští boxeři historie

Chcete se inspirovat ve své boxerské kariéře? Kteří čeští boxeři se prosadili na mistrovstvích světa, nebo olympiádách? Kteří uspěli v profi ringu?

11. 2. 2016

všechny novinky